Straipsniai

2018-11-14, Sraipsnis. ,,Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išplėtė komercinės paslapties apsaugos ribas‘‘.

Komercinės paslaptys, kaip pramoninės nuosavybės objektai yra svarbi konkuravimo rinkoje priemonė. Verslo subjektai neretai investuoja daug piniginių ir kitų resursų, kad sukurtų naują konkurencingą produktą ir/ar veiklos modelį. Tokia informacija dažnai turi apčiuopiamą piniginę vertę ir/ar sudaro didelę įmonės turto dalį. Komercinė paslaptis yra vertinga dėl to, kad jos nežino tretieji asmenys (konkurentai).

Skaityti plačiau

2018-03-27, Straipsnis. ,,Komercines paslaptis atskleidę darbuotojai (ne)gali būti nuteisti’’.

Dažnas verslininkas siekdamas apsaugoti itin svarbią informaciją, kuri lemia jo verslo sėkmę ir pranašumą prieš konkurentus, su darbuotojais sudaro susitarimus dėl konfidencialios informacijos apsaugos. Konfidencialios informacijos apibrėžimo teisės aktai nepateikia, palikdami galimybę darbdaviams patiems nusistatyti, kokia informacija yra tokia reikšminga, kad turėtų būti saugoma nuo konkurentų.

Skaityti plačiau

2018-01-24, Straipsnis. ,,Viešumo dozė viešuosiuose pirkimuose didinama''.

Skandalai dėl viešųjų pirkimų mūsų šalyje kyla nuolat. Ne visi nuskamba taip plačiai, kaip perkant šaukštus kariuomenei arba sulaukia tokio visuomenės susidomėjimo kaip dabar ietis viešai sukryžiavus televizininkams bei politikams. Tačiau visiems verslams pravartu tiksliai žinoti, ką išties savo pasiūlyme iš anksto privalo išviešinti tiekėjas, kad vėliau nekiltų ginčų dėl skaidrumo bei teisėtumo.

Skaityti plačiau

2017-08-23, Apžvalga, komentaras. ,,Užkirto kelią konkurencijos ribojimui viešuosiuose pirkimuose‘‘.

Nesuvaržyta konkurencija tarp viešojo pirkimo konkurso dalyvių yra iš LR Viešųjų pirkimų įstatymo išplaukiantis reikalavimas, kurio neįtvirtinimas įstatyme pažodžiui nepaneigia šio perkančiajai organizacijai keliamo reikalavimo, nes pagrindinis viešųjų pirkimų procedūrų reglamentavimo siekis – užtikrinti konkurenciją. Kai konkurencija yra užtikrinama, galima darbus ar paslaugas nupirkti žemesnėmis kainomis, dėl darbų/paslaugų optimizavimo pačias paslaugas galima gauti geresnės kokybės.

Skaityti plačiau

2016-08-17, Straipsnis. Statybos ranga. ,,Siekiant išlikti, privaloma žinoti žaidimo taisykles‘‘.

Architekto veiklą bei architektūros sritį šiuo metu reglamentuoja įvairūs teisės aktai (pvz.: LR Civilinis kodeksas, LR Teritorijų planavimo įstatymas, LR Statybos įstatymas, LR Architektų rūmų įstatymas, LR Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas, LR Viešųjų pirkimų įstatymas, LR Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymas ir kiti teisės aktai).

Skaityti plačiau

2016-08-02, Pranešimas. Verslo teisės advokatų profesinė bendrija ,,STRATEGUM Dargis ir Partneriai‘‘ oficialiai priimta į tarptautinę advokatų kontorų asociaciją ,,E-Iure“.

Š. m. birželio mėnesį Bulgarijoje vykusiame suvažiavime ,,E-Iure 28th Convention Sofia“ , oficialiai patvirtinta STRATEGUM Dargis ir partneriai narystė tarptautinėje advokatų kontorų asociacijoje ,,E-Iure“. ,,E-Iure“ jungia viso pasaulio verslo advokatų kontoras, kiekvienai narei suteikdama išimtinį nacionalinį atstovavimą. Tai reiškia, kad teisę tapti asociacijos nare turi  tik viena advokatų kontora šalyje.

Skaityti plačiau